04_2012 Blog, Notes.

By Administrator at April 03, 2012 01:41
Filed Under: Blog

03.04.2012

Trochu neskoro, ale predsa - máme tu mesiac apríl v plnej kráse - počasie ako na húpačke. No nič, posledné roky je v koncom apríla lepšie počasie ako v lete, tak uvidíme.

Už som spomínal že sa blíži Atariáda, možno mi vyjde čas že sa tam zastavím. Poslední ataristi z dvoch republík na svojom zraze, chce to foto na pamiatku ... možno aj niekto z iných štátov, uvidíme.

V posledných dňoch mám nejaké rodinné "radosti" a starosti, tak išla technika na pár dní bokom, ani mi to veľmi nevadilo - mám na techniku "vypnuté" obdobie.


A nech to dnes nie je také vážne, posielam pekný pozdrav poľským ataristom, autorom vtipu je môj obľúbený - Piotr Kakiet (kreslil vtipy v poľskom časopise Komputer):___________________________________________________________

 

Pre milovníkov starých 8bitov a ATARI zvlášť:


Nasleduje výber z časopisu Analog Computing 10/1988 - review Ramcharger Memory Board od Magna Systems - je to rozšírenie RAM pre starú radu počítačov ATARI 800, u nás to asi nikto nemá - teda už som to písal že Poliaci priniesli jednu 800-ku na Forever, ale veľa ich asi v našich končinách nebude ... ďalšie podrobnosti v článku, ten šialený modrý podklad je z originálu, teda na čitateľnosti to fakt nepridá ...:

Ramcharger_review.pdf (261,16 kb)

 

04.04.2012

Ešte som v starých časopisoch objavil zaujímavé periférie pre ATARI z roku 1984, možno je to predchodca 850-ky, občas ma poteší ak si  podarí nájsť niečo, čo sa ešte príliš "nepitvalo" na stránkach o ATARI, ďalej je tu napaľovačka pre EPROM, používali sa podľa obrázku aj joystickové porty. Bola to zlatá doba pre 8bity...

 

___________________________________________________________

05.04.2012

A zase tu máme jedno výročie - včera, 4.4.1975, (teda medzi nami - bolo to v minulom tisícročí) pred 37 rokmi založili v Albuquerque dvaja madí muži firmu Micro-Soft. Jeden sa volal Bill Gates, druhým bol Paul Allen. Nejaký veľký pokec nechystám, niekto na nich nedá dopustiť, iní ich hania -  nie je mojou záležitosťou vyvolávať flame. Súhlasím, nie je to guľaté výročie, ale aj tak je dobré si niektoré dátumy občas pripomenúť.

Foto: Wikipedia