04_2021 Blog, Notes.

By Administrator at April 01, 2021 07:17
Filed Under: Blog

01.04.2021

Už dosť dávno som nezverejnil článok s týmto dátumom, tak rest napravujem - i keď obsah s dnešným dňom naozaj nesúvisí:

The Micro UK101 - COMPUKIT UK101, 4MHz + 38.400Bd. New solution. Part-5.

_____________________________________________________

08.04.2021

Tak nám letí minister financií s otvoreným náručím do Mosky (teda už tam lieta nielen Danko), náš skutočne "drahý" Sputnikovič. Akurát s tým rozdielom že jeden si tam mastil svoje ego a druhý si tam a svojmu hnutiu ide zachraňovať zadok. A to zo záchranou životov akosi priveľa nič spoločného nemá ... leda ich vlastných. A to jeho dnešné vyjadrenie nie je hodné ani 6.cenovej skupiny (ak by existovala), asi by som ju urazil. Len dokazuje, že kto to nevidí očami Sputnikoviča je to čo on vidí každé ráno v svojom zrkadle a označuje tým ostatných kto nezdieľajú jeho "vízie".

__________

Ďalší postavený malý SBC počítač - teraz s procesorom 6809P:

SBC6809 - 7 chip computer - 32kB RAM. Part-1.

_____________________________________________________

09.04.2021

Minulý mesiac som sa v prvý deň čakárne zaregistroval na očkovanie. Fajn, prišiel mail s potvrdením, prišla aj SMS. Bola síce možnosť len jedného jediného strediska v BA (skutočne v ten deň bola iba jedna možnosť !), ale toto som nevedel ovplyvniť. Pred týždňom som do registra vošiel a previedol zmenu a aha ! už bola aj iná možnosť. Uložil som novú možnosť - a nič, ako obvykle. Dnes som buchol do stola, kompletne som zrušil svoju registráciu a - zaregistroval som sa okamžite nanovo. Možností už bolo viac viac, odklepol som a potvrdil - a za 20 sekúnd mi prišla SMS že na budúci týždeň mám termín očkovania.

Vážení ak toto nie je bordel v priamom prenose tak už neviem. Vie mi niekto vysvetliť ako je postavený a vzájomne zjavne neprepojený systém ? Človek aj s priemernou inteligenciou by právom predpokladal že na rezervačnom systéme sa pracuje minimálne od konca leta, ale ako to vyzerá náš samozvaný "génius" mal na takéto veci zjavne odlišný názor. A tak sme potom takto dopadli. Teraz vymýšľajú systém ako zaočkovať najprv starších a nedovoliť predbiehanie. Takže sa len potvrdilo že doterajší systém evidencie na očkovanie stál za h...o, tak ako vlastné preferencie toho čo treba od neuznaného "génia".

___________________________________________________________

12.04.2021

Druhý diel venovaný malému SBC6809:

SBC6809 - 7 chip computer - 32kB RAM. Part-2.

_____________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

4/1/2021 8:36:33 PM #

trackback

Directory Blog.

Directory Blog.

Igi blog | Reply

Add comment


(Will show your Gravatar icon)

  Country flag

biuquote
  • Comment
  • Preview
LoadingInfo o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch - som už na dôchodku, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.