05_2010 Blog, Notes.

By Administrator at May 25, 2010 23:11
Filed Under: Blog

ATARI

03.05.2010

Tak prvý apríl je už dávnejšie za nami, ale toto mi s tým chladením vyšlo, ani som s tým už nepočítal:Sami uznáte že chladenie je síce inakšie ako som navrhoval, ale je to chladič s ventilátorom? Je!

zdroj: http://www.atariage.com/

Je to zdroj na naše malé ATARI, ale taký nekonvenčný, spínaný asi nebude... a veľmi na kráse počítaču nepridáva.


________________________________________________________________________

07.05.2010

Dnes pribudlo ďalšie ATARI 800XE do mojej zbierky, asi už pomaly aj bude stačiť ...

Trošku som sklamaný tým, že som sa dohodol na niečom s dvojicou mladých mužov - s jedným 19.marca a s druhým 9.apríla a ....... nič, asi je taká doba, spoliehaj sa sa sám na seba. Ale aby som sa len nesťažoval, Fandal mi poslal po dohode konektory obratom, takže za 3 dni som sa tešil z nedostupných konektorov pre magnetofón (chcem ich použiť na iné periférie, ale aj tak sa teším že ich mám...).

Najbližšie bude stručný popis periférie ATARI850 čo je 4x RS232 + paralelný port pre tlačiareň. Pomaličky sa začnem venovať postupne všetkým tlačiarňam ku ktorým sa mi podarilo zohnať nejaké podklady, potom budú nasledovať disketové jednotky, ale to je už trošku vzdialenejšie, najprv budú tlačiarne. Sem-tam vsuniem aj niečo iné, aby to nebolo jednotvárne. Takže všetkým pekný pracovný deň, Igi.

P.S.: dnes zapnutá antispamová služba, tak uvidíme čo to dokáže, v súvislosti s tým prečistené maily.

________________________________________________________________________________

10.05.2010

Dnešok sa vyznačuje zatiaľ dvomi vecami:

1 - do ATARI BASICu som pridal software systémové procedúry pre BASIC XE - je to ATR súbor

2 - stal som sa majiteľom pokazeného ATARI 800XL ... fakt už mi stačia tie počítače ...

_________________________________________________________________________

26.05.2010

Momentálne to tu bude  "premodemované", ale to k tomu tiež patrí. Ešte tých modemov pár uvediem a budeme sa venovať iným veciam. Ako som zistil tak mi tento koníček berie dosť času a nestíham iné veci, preto mi občas prepáčte pauzu - inak sa nedá. Pre prezeraní Bazoš.sk som zistil že sa konečne objavilo pár ľudí čo zháňa ATARI. Raz darmo na Slovensku je tých ataristov spolu tak na prsty jednej ruky, aspoň podľa toho ako sa to na internete javí. Dal som atariage.com popis stavby môjho malého 5" LCD a za 5 dní sa tam na to pozrelo 271 ľudí - to poteší. Čo ma mrzí je to, že nikde neviem nájsť nejakú aplikáciu, ktorá by bola riadená malým ATARI, na atariage som našiel chlapíka,ktorý naberá info zo skladu na ataríčko a potom to presúva ďalej na spracovanie, ale nič podrobnejšieho o tom tam už nie je. Dnes som presunul do samostatného článku popis opravy GTIA čipu, pretože si myslím že si to zaslúži samostatný článok, dúfam že to nikomu nebude vadiť. Chystám sa na podrobnejší popis konektorov a popis cartridge, takže toto budú najbližšie plány.

Dodatok - povedané slovami klasika vonku" chčije a chčije", takže čo sa dá robiť ako pokračovať v písaní?

_______________________________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

5/4/2018 8:10:52 PM #

trackback

Directory Blog.

Directory Blog.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy pre viaceré denníky - až som pred rokmi nakoniec v jednom z nich zakotvil a kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.

Rok, mesiac, počet článkov: