06_2014 Blog, Notes.

By Administrator at June 02, 2014 05:00
Filed Under: Blog

02.06.2014


Politici sa divia že ľudia nejavia záujem o voľby.

- aj tak si medzi sebou zvolia tých, ktorí ľudí štvú, alebo je to miesto na odkladanie nepotrebných ?

- neviem o nikom, kto by vedel že v tom europarlamente niečo pre nás vybavia, dohodnúť sa nevedia ani medzi sebou a je ich tam len pár

- zato všetci vieme ako sa jedna europoslankyňa oblieka, koľko ju čo stojí a že by rada sedela aj na stoličke v Bratislave, čo jej nevyšlo ...

- dosť málo na to aby ľudia jasali nad takýmito zástupcami

A nechám ich nariekať, veď je to flek na 4 roky + piaty je zadarmo kompletne, ťažký život ...

A ešte sú prekvapení že ich ľudia s radosťou nevolia.

Sme nevďační za to nič čo pre nás stihli urobiť.Sealed

Radšej poďme na počítače.

_____________

Ďalšia "pitevná" príručka zariadení na ATARI - dnes to bude priamo ATARI 800XL, ako inak zase od Sams ...

http://blog.3b2.sk/igi/post/Sams-Computer-Facts-ATARI-800XL.aspx

_____________________________________________________

03.06.2014

A zase raz "pitváme", dnes to bude ATARI 130XE, pre tých ktorí sú zameraní na hardware celkom fajn príručka, že ?

http://blog.3b2.sk/igi/post/Sams-Computer-Facts-ATARI-130XE.aspx

_____________________________________________________

06.06.2014

Ešte jedna zaujímavá príručka od Sams, teraz je to podrobný popis tlačiarne ATARI 1025:

http://blog.3b2.sk/igi/post/Sams-Computer-Facts-ATARI-1025.aspx

___________________________________________________________

09.06.2014

Trošku som "prekopal" článok o zdroji 0-20V/1A, ktorý používa dvojicu IC uA723, ktorý som ešte kedysi upravil na rozsah do 30V. Mal som síce kedysi dávno pripravené schémy aj na 2A a 3A verziu, ale hovoril som si nikoho to nebude zaujímať ... a trafil som vedľa. A tak síce po dlhej dobe ale predsa len nakoniec na pôvodnom mieste som uverejnil aj 1A, 2A a 3A verziu zdroja - kto chce nech si to porovná. Ozvali sa z Talianska, Turecka, ozvali sa aj z Ruska, z Česka, dokonca z Peru - tak dúfam že je to kompletné a bude menej otázok. Všetky 3 verzie sú uvedené na začiatku článku.

http://blog.3b2.sk/igi/post/Zdroj-0-20V1A-power-supply-0-20V1A-0-30V1A.aspx

Poznámka: Anatolij z Ruska ma upozornil na jedno zapojenie ktoré som doteraz nepoznal, vždy som bol presvedčený že ak s obvodom uA723 chcem urobiť zdroj od 0V tak je najlepšie použiť dva oddelené zdroje (jeden z nich je pomocný na napájanie uA723), ale Anatolij ma presvedčil že sa to dá - hľadajte stavebnicu Velleman K7200 a je popis v pdf formáte - tam to je. Zaujímavé, doteraz som o tom nevedel, Anatolij - ďakujem za informáciu !

___________________________________________________________

10.06.2014

Dnes to bude len taký voľný pokec - budem skákať z jednej veci na druhú, nemám teraz vôbec voľno na riešenie vecí tu na blogu, nuž dnes to bude naozaj len popis čo sa deje okolo a u mňa.
___________
Na bazoši sa urputne drží Atari s mgtf za cenu 60.- Euro, podľa mňa za tú cenu nepredajné, proste je to príliš drahé, odhad je tak do 30.-, uvidíme, som zvedavý ako to dopadne. Na druhú stranu zase vyzerá celá zostava v hodne dobrom stave ...

_______________

Lenore Underwood aj napriek svojim problémom dotiahla do už asi skoro finálneho štádia novú, hodne upravenú základnú dosku pre ATARI XF551, môžete to vidieť priamo na jej stránkach, bravo !

http://www.bitsofthepast.com/?p=395

Tiež si jeden kúsok objednám.

 

DSC_1717

___________

Kúpil som si rozšírenie HAPPY 1050 pre floppy jednotklu ATARI 1050.

Stručne čo tomu predchádzalo:


Pred časom som niečo hľadal na webe a ako to býva úplnou náhodou som sa dostal na web kde bolo možné zakúpiť rozšírenie Happy 1050 pre ATARI disketovú jednotku A1050. Odkaz som si uložil, vyspal som sa a - objednal som to. Za týždeň letecky dorazil balíček z USA od Stevena Tuckera. Kompletná doštička obsahuje procesor 6502, flashku, RAM a GAL, je priložený popis inštalácie a je k tomu ešte aj priložená 5.25" disketa z potrebnými utilitami, všetko pekne zabalené v antistatickom obale. Robota na jednotku ! Len tak mimochodom, po celú dobu sa dalo sledovať kde balíček putuje a v akom štádiu je vybavovanie mojej zásielky.

Ešte si nájsť čas to zabudovať do ATARI 1050 a urobiť k tomu aj nejaký vlastný popis. Prečo som do toho išiel ? Speedy 1050 už mám a tak prečo by nemohla druhá ATARI 1050-ka mať iné rozšírenie, nie ? Aspoň to môžem navzájom porovnať. Cena - 39.99 USD bez dopravy.
Keď bude čas - sadnem si, namontujem, popíšem, vyfotím, uverejním.

_______________

Prišla mi ďaľšia zásielka z USA - kompletne nová klávesnica na ATARI 800XE (130XE) ešte v originálnom obale, proste náhradný diel. Síce ma stála 35.- USD, ale je vo vynikajúcom stave - čisto šedá, ani najmenší náznak zažltnutia, proste ležala 30 rokov v sklade v krabici bez prístupu svetla, fakt výstavný kus ... stálo to za tie peniaze.
_______________

Prišli mi aj iné veci - x-tal 8.333Mhz, procesor 8040, radič 1772, tranzistory -  všetko súčiastky a čipy potrebné do disketovej jednotky ATARI XF551.
Zohnal som aj nové prepojovacie káble na SIO port a je k dispozícii aj úplne nová náhradná remenička do ATARI 1050.
Nakoniec ešte prišli aj čipy 6850 - sériové porty a procesor 14806 - čo je procesor pre Atárko.
Posledná drobotina - prišla aj originál testovacia disketa pre jednotku ATARI 1050. Síce atr-ko na webe samozrejme tiež existuje, ale toto je fakt originál aj zo samolepkou Atari, takže mi to za tých pár USD navyše stálo.
_______________

Keď už som nič teraz nerobil, aspoň že prišli tieto objednané veci.

Blížia sa prázdniny a ja rozmýšľam že by bolo načase po roku dotiahnuť konečne seriál o histórii firmy Atari do konca. Len kedy, kde a ako si nájsť tých zopár voľných dní na to ? ...
___________________________________________________________

13.06.2014

 

Áno, je piatok trinásteho, to ale ešte nemusí značiť pokazený deň, preto si dnes dáme lahôdku z poľskej dielne, dva špeciály časopisu Bajtek o Atari:

http://blog.3b2.sk/igi/post/Special-Bajtek-Atari-12.aspx

_____________________________________________________

18.06.2014

A dnes špeciál o Commodore, Bajtek produkoval aj toto číslo:

http://blog.3b2.sk/igi/post/Special-Bajtek-Commodore-64.aspx

_____________________________________________________

23.06.2014

Nemeckí ataristi "nevydržali" a začali prerábať SDRIVE k obrazu svojmu. Či sa im zadarilo a ako zistíte ak si zariadenie postavíte, všetky potrebné informácie spolu zo schémou sú k dispozícii v tomto článku:

http://blog.3b2.sk/igi/post/SDRIVE-Next-Generation.aspx
_____________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

5/4/2018 8:10:46 PM #

trackback

Directory Blog.

Directory Blog.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch - som už na dôchodku, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.