07_2013 Blog, Notes.

By Administrator at July 01, 2013 08:09
Filed Under: Blog

01.07.2013

Nastúpilo leto - nakoniec je tu pekná hláška zo včerajšku o tom, ako u nás vyhlásili najlepších hokejistov bez ohľadu na to, že sa sa ešte hralo o Stanleyho pohár a tak ani vlastne tí čo boli na vrchole rebríčka na Slovensku ani neboli. Dopekla aj s Američanmi, to nevedia kedy majú skončiť aby naši hráči mohli byť doma na vyhlásení výsledkov ?  Zjavne sa ale Stanleyho pohár neprispôsobil našim organizátorom, za čo im patrí čierny bod. Len tak ďalej organizátori, zjavne máte tiež k dispozícii vo vedení kindermanagement, za pár rokov tam už budú pri vyhlasovaní iba usporiadatelia. No a?, my sme zo sebou spokojní ...

_______________

Asi aj to teplo pôsobí na mňa, po vyše 3 rokoch som si aj na webe minulý mesiac vybral celkom veľké voľno a teraz sa budem len pomaly - pomaličky dostávať do tempa. Zatiaľ nemám žiadne informácie o tom, či ku mne tá XF551 skutočne dorazí, alebo si len robím plané nádeje. Takže čakám a .... čakám.
_______________


Dnes som čítal na http://switch2mac.blog.zive.cz o ATARI, sú tam dve zavádzajúce informácie - síce som tam chcel pridať komentár, ale ani v IE ani v Mozille nevidím ochranu proti spamu a tak tam nič nepridám a komentár tam nedodám.
Takže - rýchlosť je 19.200Bd, nie 19.800 ako je v článku. Za druhé - rýchlosť SIO2SD ide priamo na 57.600Bd, t.j. 3x toľko ako s originálnou disketovkou a pri vyhodení pár kondenzátorov priamo v počítači sa rýchlosť ešte zdvojnásobi, čiže tiež ten údaj tam má do pravdy ďaleko. Chcelo by to o tom viac vedieť keď sa o tom píše ... Laughing

____________________________________________________________

04.07.2013

Dnes maximálna spokojnosť, dorazila zásielka z USA (ide to okľukou, do Európy firma priamo neposiela), medzi iným mi prišli aj tieto drobnosti:

Náhradná remenička na disketovú jednotku ATARI 1050, pre mechaniku TANDON

 

2x zvukový čip POKEY

 

a najviac očakávaná vec, čo ma ale pobavilo na jednotku je to, že z USA mi príde niečo, čo bolo vyrobené in West Germany ... cesty ATARI sú nevyspytateľné

mikroprocesor 65C02

____________________________________________________________

07.07.2013

Ak chcete niečo počítačom ovládať a riadiť, potrebujete nejaký interface, ktorý bude mať veľa vstupov a veľa výstupov. Najjednoduchšie je pripojiť si k ATARI čip 8255, bacha na to aby bol aspoň na frekvenciu =2MHz a treba ešte jeden obvod 74LS00 a máte vystarané o zábavu:

http://blog.3b2.sk/igi/post/ATARI-interface-8255.aspx

____________________________________________________________

09.07.2013

Je to hodne zaujímavé čo sa deje v uhorkovej sezóne - správa, ktorá dnes prebehla fakticky po celom slovenskom webe - v Bratislave našli dve nainštalované čítacie zariadenia na bankomatoch.
Poviete si nič nové, veď sa to stáva. Pikantné na tom celom je to, že sa všade uvádza že tie prídavné zariadenia objavili 11.júla.
Problém vidím v tom, že dnes je dátum 9.júl ... jedna správa a všetci opisujú ako papagáji ....
Alebo na to prišli už pred rokom ?
...
Bože, bože pomáhaj nám,(pritom sám do kostola nechodím), nič priliehavejšie ma ale nenapadlo.


Fakt je u nás tak veľa hlúpych ľudí ?

(Ak sa lavínovite šíri správa spôsobom CTRL+A, CTRL+C a uloží sa niekde cez CTRL+V je to jednoduché "slepičenie", pretože si to nikto pri tom kopírovaní neprečítal a neodstránil zjavnú blbosť a potom sa to aj s blbosťami prezentuje ako bombastická informačná správa, tak toto nepovažujem za  férové a  nie je to v poriadku.)

(Pred pár dňami spomínali úmrtie Gagarina a tiež tam uviedli, že jeho lietadlo letelo vo výške 10.000km a je jasné že to malo byť 10.000m. Ak na sprostosti nebudeme upozorňovať stanú sa bežnou súčasťou našeho dňa - a to by som nechcel.)

_________________________________________________________________________________

11.07.2013

U nás v baráku sme mali jedinca, ktorý vždy na domovej schôdzi hlasoval vždy naopak ako ostatní. Z princípu, bol zásadový. Keď sa hlasovalo o zateplení paneláku bol jediný proti. Keď sme sa ho pýtali čo sa mu zase nepozdáva, odpoveď bola: "Netreba zatepľovať, veď je globálne oteľovanie !" Bác ! Hotovo. Toto neprebiješ ! Niečo mi to hodne ale fakt hodne pripomína.

____________

Skúste si užiť pekné dni - či už sami, alebo s rodinou, ja posledné dni ťukám a ťukám históriu firmy ATARI a ak mi  to vyjde - možno po prázdninách to bude v takom stave, že to bude možné uverejniť. Preto som sa aj teraz odmlčal pretože je toho na písanie dosť a dosť.

________________

Dnes nádherná správa - národný futbalový štadión za 100.- mil Euro. Doteraz bolo, že bude za 70 mil., včera v správach Kmotrík hovoril, že to bude stáť 70-72 miliónov. Sakra, odvčera je to poriadna inflácia !

____________

Ak máte radi robotiku a nebude vám proti srsti fakt nekonvenčný blog, tak navštívte tento odkaz, je to zaujímavé čítanie:

http://petr-kubac.blog.cz/

___________

 

Tak som to dnes predsa len stihol a uverejňujem článoček na tému ATARI, je to rozšírenie RAM pre ATARI 600XL na hodnotu 256kB RAM, t.j. 64kB normálna RAM a 192kB Ramdisk:

http://blog.3b2.sk/igi/post/ATARI-600XL-256kB-RAM.aspx


_____________________________________________________________

29.07.2013

Dnes ešte jedna pekná "hovadina" na stránkach gme.sk:

Na úvodnej strane je toto, všimnite si prosím cenu akumulátora:

a potom keď som išiel už na konkrétnu stránku som sa dopracoval k tejto cene:

Žeby im blbol server tou teplotou ? A tých hlúpostí je tam viacero, ešte jeden príklad z úvodnej strany:

 

a pekne už na svojom mieste:

Neviem, neviem či je toto profesionálny prístup, tá cenotvorba je nejaká  pos...tá.

A klincuje to už potom tento obrázok, to by porazilo fakt nielen mamuta ...

 

 

______________

31.07.2013
Dnes to bude pár riadkov na tému úplne od techniky - teda počítačovej, inak tej inej techniky je v tom až až ...

Dnes je to práve 30 rokov, čo Josef Rakoncaj (Joska) vystúpil na vrchol hory K2. Je to poctivých 8611 metrov. Bolo to v nedeľu 31.07.1983 o 20.45. Vrchol dosiahol spoločne horolezcom z Talianska, volá sa Agostino da Polenza. Pretože už bolo neskoro, tak nakoniec bivakovali  vo výške cca 8560 metrov a prežili. Vyliezli na K2-ku  severnou stenou, čo je naozaj majstrovský kúsok, priemerný sklon steny je 50 stupňov, mimochodom liezli bez kyslíku. Vlastne to bola talianska expedícia - Italian expedition SINKIAN CHINA 1983. Vedúci expedície - Francesco Santon. O pár dní neskôr ešte zdolali vrchol - 04.08.1983 ďaľší dvaja horolezci z tejto expedície Martini a De Stefani.  Úspešná expedícia, všetci sa vrátili, čo pri tejto hore nie je až také zvyčajné.

U nás o tom vyšla jedna krásna kniha s názvom K2 - 8611m.


Josef Rakoncaj

 

A aby to nebolo len také jednoduché, Rakoncaj ako jediný na túto horu vyliezol 2x, druhýkrát tam bol o 3 roky neskôr v roku 1986, ale vtedy to bol výstup Abruzziho hrebeňom k vrcholu.

A ešte jedno výročie čo bolo v súvislosti s touto horou, na horu K2 vyliezli ako prví na svete - kto iní ako Taliani, boli to Achille Compagnoni a Lino Lacedelli, bolo to 31.07.1954.

_____________________________________________________________

Rate post, Vaše hodnotenie:

Comments

7/1/2013 10:19:25 PM #

dex

Na switch2mac ani nemá smysl komentovat.
Komentáře se objeví pod článkem teprve, až je majitel blogu schválí.
Navíc ho za nepřesnosti kritizuje kdekdo, ale on si dost často stojí na svém.
(Navíc z komentářů mám pocit, že druhá polovina lidstva ho chválí a velebí.)
Nechal jsem se vytočit jednou, když blábolil úplné pitomosti o Sinclairu QL - ale byla by to sysifovská práce, opravovat každý článek.
Většinou si nějak špatně poskládá informace vyčtené z netu. Což je ostuda, protože většinu těch počítačů má doma, ale umí na nich tak maximálně nahrát hru.
Například článek o Atari - jednou je grafický čip CTIA, o odstaven dál najednou GTIA, aniž by naznačil, k jakému vývoji vlastně došlo, že to jsou drobně odlišné čipy a co mají společného.

dex Czech Republic |

7/25/2013 6:36:42 PM #

Admin

Vzhľadom k tomu, že celá debata ktorá nasledovala bola o ničom, dovolil som si ju vymazať a povolil som naspäť príspevky, ďakujem za porozumenie ... dex - vďaka za informáciu.

Admin Slovakia |

5/4/2018 8:10:47 PM #

trackback

Directory Blog.

Directory Blog.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch - som už na dôchodku, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.