Atari XF551 - circuit version ála Igi.

By Administrator at February 20, 2020 14:52
Filed Under: Atari

 

Minulý rok som nakreslil upravenú schému ála Igi pre disketovú jednotku Atari XF551 a ako to už býva našiel som si čas uverejniť to až teraz. Takže ak niekto má chuť stavať tak môžem odporučiť. Už priamo v schéme je možnosť prepínať medzi dvomi operačnými systémami.


Tak isto je to kompletne pripravené na použitie operačného systému Hyper-XF od Stefana Dorndorfa, tento OS je tak dobrý že sa rozhodne oplatí ho mať k dispozícii. Podmienkou pre jeho plné využitie je ale zabudovanie mikrospínača do mechaniky disketovej jednotky, potom jednotka vždy správne rozpozná hustotu založenej diskety. Označenie vývodov pre pripojenie mikrospínača - ide sa z pinu č.35 uprocesoru + zem,označenie je I a G.

Čo sa týka 2x OS, bez skratovania JU3 je atomaticky k dispozícii operačný systém v horných 4kB Eprom, čiže dá sa toto zapojenie používať aj bez toho aby sme mali v Eprom 2 operačné systémy.

Ďalšia vec ktorá je k dispozícii - je možné použiť pôvodný x-talový oscilátor 8.333MHz alebo druhý ktorý používa x-tal 16.666MHz s následnou deličkou aby sme dostali zase nám potrebných 8.333MHz. Len pripomínam, tu treba používať buď prvý, alebo druhý oscilátor, rozhodnie nie obidva naraz ! 

Zásadná zmena nastáva v použitom napájacom zdroji - používa sa tu zdroj 24V/DC a z neho potom dostávame +5V a +12V pomocou DC/DC meničov. Tu je možnosť používať aj staršie notebookové zdroje ktoré dávajú výstupné napätie medzi 19÷20V, bude to tak isto dobfe fungovať, zdroj musí byť schopný dodať 2A. Ak pripájane 3.5" FD mechaniku - tak tu stačí použiť zdroj +5V.

Ostatné myslím si už bolo viackrát popísané, takže nebudem zabiehať do podrobností a opakovať sa.


Poďme na schému:

xf551version_Igi_03.GIF (56,67 kb)

__________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry - som už na dôchodku