Externá numerická klávesnica. ATARI CX85 External Key Pad Numpad.

By Administrator at April 18, 2010 23:55
Filed Under: Atari

Atari CX85- externá numerická klávesnicaPrimárne použitie je pre zadávanie čísel. Klávesnica sa pripája do druhého joystickového portu. Atari poskytuje handler (ovládač, driver) program, ktorý číta klávesnicu ako joystick a potom sa chová ako vstavaná  klávesnica. S ovládacím programom môžete okamžite použiť klávesnicu v takmer každom programe, vrátane BASICu. Je šikovný pre VisiCalc, kde sa neustále pracuje s číslami. Ovládací  program je poskytovaný len na diskete. Ak chcete používať CX85 klávesnicu nahrajte ovládač, potom vložte diskové aplikácie (VisiCalc, SynCalc). Ovládač je umiestený na 6 stránke ($0600). Problém je v tom, že toto umiestnenie ovládača je v rozpore s niektorými programami, najmä rutín strojového jazyka, ktoré tiež potrebujú stránku šesť. Ovládač umožňuje nadefinovať vaše vlastné funkčné klávesy.Dokumentácia:

Numerická klávesnica je dodávaná s dvomi manuálmi: užívateľská príručka + technické poznámky. Príručka je zameraná na nastavenie a používanie klávesnice, manuál nemám k dispozícii.


________________________________________________

Schéma zapojenia:

ATARI CX85 ext.keypad

Ovládače, handel, drivers:

ATARI CX85 drivers

________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

4/20/2010 1:09:19 PM #

dzejar

tak to je pravda, na konci 5tej stranky je pamat pre pracu s pohyblivou radovou ciarkou, ktora ak pretecie do 6 stranky tak sa ten ovladac moze prepisat... inac klobuk dole zohnat taketo zariadenie Smile

dzejar Slovakia |

10/6/2018 3:52:49 PM #

trackback

Directory  Atari.

Directory  Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy pre viaceré denníky - až som pred rokmi nakoniec v jednom z nich zakotvil a kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.

Rok, mesiac, počet článkov: