Forever 2016.

By Administrator at March 18, 2016 15:05
Filed Under: Atari

FOREVER 2016

 

alebo aj:


Môj najkratší pobyt na akcii.


K nápisu už ťažko niečo dodať - už 17 (!) - te stretnutie 8 bitových priaznovcov, nadšencov ba priamo závislákov. Pretože som priamym účastníkom tak skúsim priebežne - (teda ak budem mať čas) popísať niektoré veci. Je tu WiFi a tak síce upload ide pomaly ale predsa, takže pri nahrávaní obrázkov mám malé pauzy ...

 

Z Bratislavy som štartoval tak cca 12.20, na mieste konania som bol 13.45. Pohoda, 110 na tacháči a zapnutý tempomat. Áut hodne, naozaj hodne a po Trnavu v ľavom pruhu samý náklaďák, nno nič moc. Ale už som tu, počasie krásne 12 stupňov, pred 3 rokmi bolo -12 ... teda o celých 24 stupňov viac. Víta nás slniečko a je to cítiť.

 

V uvedenom čase príchodu tu bolo tak cca 10 účastníkov, ale postupne sa to začína napĺňať.


18.03.2016 -14.00


Miesto akcie - Horná Súča.

 

Slniečko svieti na jedničku.

 

Piatkové poobedie ako vyšité.

 

Vstupná časť.

 

Ellvis v plnom pracovnom nasadení.

 

Dtto bratia Bórikovci.

(Chlapi, sorry že som Vám potvoril meno ...)

 

"Ninja" Factor in action ...

 

V čase môjho príchodu jediný Atarista z Poľska.

(Už to ale nie je pravda).

 

Pohľad o cca 14.00

 

 

Zatiaľ si "prihrejem vlastnú polievočku", doniesol som SBC6502 "Erika0" a ešte neoživený počítač

NCB85 (čakám na Romana Fuleka a skúsime ho spojazdniť).

 

 

Prerábal som jednu disketovku Atari 1050 na verziu Speedy 1050, frčí výborne, LEDky úplne vpravo:

- žltá Single

- zelená Medium

- červená Double

(hustota)


Pod tým nie celkom v strede sa nachádzajú dva prepínače: ľavý prepínač prepnutý doľava - normal write protect, ak je prepnutý doprava tak write protect je vyradený a dá sa zapisovať aj na prelepené diskety, teda chránené proti zápisu a je možné používať aj dosial nepoužívanú druhú stranu diskety čo je rozhodne celkom slušný prínos. Prepínač na pravej strane: keď je prepnutý smerom vľavo je rýchlosť prenosu 19.200Bd, t.j. ako pôvodná jednotka. Ak je prepnutý smerom doprava je aktivovaný režim Speedy, prenosová rýchlosť ide na 70.000Bd, pri kopírovaní to lezie na 90.000Bd čo sú už naozaj "frkoty". Dajú sa kopírovať aj programy chránené proti kopírovaniu - dnes už asi vôbec nie celkom zaujímavé, ale v svojej dobe to bola vec naozaj parádna.

_______

18.03.2016 - 15:35

Počet účastníkov prevýšil slušne číslo 25. Dorazili Poliaci, dorazil Fandal and company. Idem fotiť.

____________________________________________________________

 

Poľský atarista, tu už dominuje Atari ST.

 

Družná beseda, celkom vpravo stojaci Roman Fulek, autor počítača NCB-85


Nemecká várka "Commodorákov"  dorazila na miesto určenia.


Dtto.


Dtto.

18.03.2016 -16:13

 

 

Fandal (sediaci v strede) v družnom rozhovore.

 

Rozkladajú sa aj českí Commodoristi, už sú tam 3 počítače.

 

Postupne nastáva zahusťovanie priestoru.

______

18.03.2016 - 19:40

Bol tu aj výpadok WiFi, medzitým som s Romanom Fulekom rozbehal moju procesorovú dosku pre NCB-85 - boli tam dve chyby, ktoré sme ale celkom rýchlo objavili a teda doska šlape. Roman, vďaka za Tvoj čas! Čo sa týka dosky radiča - tam je to horšie, nebeží - za to ale môže moja snaha skúsiť niečo "netradične".  Našťastie mi s tým asi pomôže Radim Polášek. (Ešteže prišiel ...).

No ale poďme na dianie, zase je tu o pár ľudí viac, odhadujem to tu teraz na cca 60. Začína večerný program.

 

Príslušná výbava s polu s oblečením.


Ďalšie foto už bude bez komentára, pretože aj ja sa chcem s niekým ešte porozprávať ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zákulisné "pikle" pri bufete.

(Tiež som tam s nimi sedel.)

18.03.2016 - 21:40

Zatiaľ stále čakám na ubytovanie, po minulé roky sa to nikdy takto dlho neťahalo, neviem kde to viazne, stále žiadna odozva kedy to bude ... niečo  sa zadrhlo. Pritom ľudia čo prišli naozaj dávno, dávno po mne sú už ubytovaní.  No, stáva sa aj v lepších rodinách ...

Večerný program je pre obecenstvo, ostatní sa bavia medzi sebou - o tom to vlastne je.  V tomto smere to nemá chybu. Citeľne menej sa pije v pravom kúte, (znalí vedia o kom je reč) takže je tu o poznanie príjemnejšia atmosféra.

 

18.03.2016 - 22.00

Blim .... práve som sa dozvedel že som bez ubytovania. Krása. Spacák na mňa už na nafukovačke niekde na chodbe naozaj nie je riešenie. Ubytovanie som mal potvrdené už začiatkom januára. Asi ešte chvíľu posedím hodím si kávu a frčím domov. Kde budem o 22.00 zháňať ubytovanie ? Vlastne 8 hodín otázka na to kedy sa môžem ubytovať zostávala nezodpovedaná a bol som udržiavaný v tom, že sa len hľadá riešenie s kým budem na izbe. Tak takto to na budúce nerobte, toto nie je slušné a ani dobré riešenie. To je len rada, na mne to už znova nevyskúšate.

Všetko O.K. . ale už zajtra asi bezo mňa. Chcel som túto akciu, urobil som pre to všetko potrebné.

Síce som si to takto nepredstavoval, ale idem ďalej - a inde. Pijem kávu a za chvíľu vyrážam domov.

____________________________________________________________

19.03.2016 - 07.00

Vyrazil som domov cca 22.20, 23.50 v pohode doma. Na dnes som si urobil už úplne iný program. Síce by som mohol ísť naspäť, ale tento víkend som si už zariadil inak. Mal som cestou domov dosť času nad celou vecou popremýšlať, som dosť unavený, nemám chuť lietať ako splašená 18-ka sem a tam - a pritom nie je to za rohom. Už dlhšie som  plánoval že to bude môj posledný Forever na ktorom sa zúčastním a preto som to aj poňal tak hodne reportážne, pretože som chcel popísať atmosféru akcie. Mrzí ma to dvojnásobne, pretože reportáž vyznela do stratena.

Nasledovníkom odporúčam si skontrolovať či potvrdenie je potvrdenie, alebo je to neplatný pokec. A ako viem - nebol som jediný kto zostal bez ubytovania aj keď bolo potvrdené. Toto tento rok fakt nevyšlo.

Akcia sama o sebe má svoju atmosféru, stretnete tam množstvo známych a je o čom pokecať, ale budem si svoj čas lepšie ceniť. Tento rok bola dokonca aj hudba pustená na znesiteľnejšiu hlasitosť a tak aj rozhovory neprebiehali tak že ste po sebe kričali.


Forever - never ever.

Veľa zdaru.

____________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

3/23/2016 12:07:07 AM #

pingback

Pingback from 8bity.cz

Forever 2016 | MartinĹŻv 8-bitovĂ˝ blog

8bity.cz |

10/6/2018 3:52:38 PM #

trackback

Directory  Atari.

Directory  Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch - som už na dôchodku, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.