Igiho knižnica - poznámky2.

By Administrator at July 25, 2019 09:16
Filed Under: Atari

Tak mám z niektorých vecí trošku zmiešané pocity. Uvŕtal som ataristu PP (Pavel Pollák) aby mi naskenoval prílohy I a IV z roku 1987 v dobrom vedomí a svedomí že toto k dispozícii nemám, dex tak isto potvrdil rovnaké číslovanie u čísla IV a tak teda som bol zvedavý čo sa s toho vykľuje.

Vykľulo sa - obidva materiály už mám ... dofrasa, blbé. Ešte je to o to horšie že obidva materiály mi starostlivo Pavel naskenoval vyčistil a nachystal ... a poslal.


Ale poďme po poriadku - to že boli číselné problémy v spravodajoch asi už zaregistrovali viacerí. Tú prílohu IV 1987 som teda bral ako výstrahu, tú mám uverejnenú ako prílohu IV/88 pretože to reálne vyšlo až vtedy a je to aj v tiráži. Lenže teraz vidím že spravodaj príloha I-1 z roku 1988 je to isté ako spravodaj príloha I z roku 1987.  Tak toto ma fakt nepotešilo, takéto hogo-fogo som nepredpokladal ani vo sne. Zase na druhú stranu - pravdepodobne bol o tieto infomácie enormný záujem a potom by to ďalšie vydanie bolo pochopiteľné. Škoda že o tom nie je žiadna zmienka. Rozhodne prílohy I-1 a I-2 z roku 1988 sú podrobnejšie a je tam viac údajov (a už aj opravených).

No, čo už teraz s tým. Len to dávam na známosť aby ste vedeli prečo prílohy z roku 1987 nejako už necítim za potrebné uverejňovať.

____________________________________________________________

Správa čo po tom všetkom ma predsa len potešila - dex mi poslal "balíček" a v ňom 52 kusov spravodajov z Prahy. Ja mám k dispozícii 48 kusov, je jasné že mnohé sú duplicitné, ale aj tak nejaké tie čísielka navyše som z toho poskladal. A zase bude čo skenovať. Tak za túto zápožičku vrele ďakujem !

_______________

Tak isto by som chcel poďakovať za výdatnú pomoc pri poskytnutí niektorých podkladov Vláďovi Mátlovi.

____________________________________________________________

Po tom všetko si dám od toho na pár dní pokoj, fakt nemám radosť že niekto venuje svoj čas skenovaniu a všetkému okolo a nakoniec sa z toho vyvinie duplicita. Veľmi ma to mrzí a PP si zaslúži uznanie za svoju prácu.

____________________________________________________________

Doplnená poznámka 06.08.2019:

Po dlhšom zvažovaní som svoj postoj prehodnotil - predsa len som to nakoniec zverejnil ... história sa nemá prepisovať.

_____________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

7/25/2019 9:40:54 AM #

trackback

Directory  Atari.

Directory  Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch - som už na dôchodku, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.