Notebook ASUS X58L. Fan cleaning.

By Administrator at March 28, 2012 21:43
Filed Under: Non-Atari

Notebook ASUS X58L chvíľu funguje a potom zamrzne, majiteľ je presvedčený že je zlý disk. Myslím si že je problém s ventilátorom, treba to vyčistiť. Niekto z nás má pravdu, o chvíľu budem vedieť kto.


Upozornenie:

Zásahy do zariadenia sú na vlastné riziko majiteľa zariadenia. Autor týchto stránok nenesie žiadnu

zodpovednosť za škody  spôsobené používaním zariadení postavených podľa tu uverejnených

schém alebo zobrazených úprav.


Notebook dáme "hore nohami", tieto riešenia prístupu sa mi pozdávajú už na prvý pohľad, je jasné že k ventilátoru bude dobrý prístup.Prístup je naozaj dobrý, vybral som aj batériu, disk a teraz bude na rade ventilátor.Je jasné že cez toto nedokáže ventilátor pretlačiť dosť vzduchu aby sa uchladil procesor a tak mašinka po chvíli zatuhne.Toto už vyzerá lepšie.Poskladané v opačnom garde, notebok som potom dusil asi 6 hodín, beštia ventilátor mu ide tak tichúčko že som musel počkať až sa trochu zahreje inak nebolo cítiť vyfukujúci vzduch, ložisko má typu MagLev. Disk potom absolvoval klasický chkdsk c: /r, nie je na ňom ani jeden vadný sektor - takže predsa len to bolo iba zlé chladenie.Pekne prístupné, kiežby si z toho aj iní výrobcovia zobrali ponaučenie ako riešiť prístup do zariadenia.

_____________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

12/8/2018 7:36:13 PM #

trackback

Directory Non-Atari.

Directory Non-Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry - som už na dôchodku