Oprava HP 618. Repair HP618.

By Administrator at March 31, 2010 23:15
Filed Under: Non-Atari

Pred časom, tuším v roku 2003 som opravoval fotoaparát HP 618. Majiteľ vložil akumulátory tak, že prišlo ku skratu a jeden článok sa vyskratoval priamo cez prípojnú pružinu. Prišlo k takému zahriatiu plastu, že pružina prestala byť pružinou a celá sa zatavila do plastu asi tak o 4 mm hlbšie. Majiteľ ma požiadal či by som s tým niečo neskúsil urobiť. Priznám sa že sa mi vtedy do toho veľmi nechcelo, nevyzeralo to "vábne". Ospravedlňujem sa za kvalitu fotografií, ale aké sú - také sú, už lepšie nebudú. Bolo to fotené večer a Olympus za toho boha nechcel fotiť bez blesku, preto je to "prepálené".


V prvom rade bolo treba zhodiť kryty, šróbiky majú rôznu veľkosť a dĺžku:


 

pritom všetkom som si pozorne označil poradie šróbikov, aby z toho nebol problém:


 

zase jeden pohľad na fotoaparát bez krytu:


 

základné diely:


 

hľadáčik:


 

spodná strana:


 

zadná strana:


 

na ľavej strane je "pacient":


 

to isté z väčším priblížením:


 

dtto:


 

dtto:


 

dtto:


 

Stav po oprave, nové skrútenie do pružiny a zatavenie do správnej výšky:


 

Po zložení HP618-ky a založení akumulátorov digitál opäť pracuje - pokiaľ viem dodnes, takže oprava bola úspešná. Ak by to chcel niekto náhodou vidieť vo väčšom rozlíšení - má smolu, pretože som šetril miestom na webe a tak už foto vo väčšom rozlíšení sú už proste preč ...

______________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

12/8/2018 7:36:12 PM #

trackback

Directory Non-Atari.

Directory Non-Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch - som už na dôchodku, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.