Opravy a "opravy".

By Administrator at November 27, 2012 04:14
Filed Under: Non-Atari

Pár citátov na začiatok:

Opravovaním výrobkov okrádaš výrobcu o zisk !

Ľudský mozog je vraj na 99% kvapalina, u niekoho bohužiaľ brzdová.
To, že si niečo nevidel ešte neznamená že to neexistuje ...

_____________________________________________________

 

Rozoberal som jeden notebook a objavil som tam toto - displej síce funguje, ale skúste na ňom niečo upraviť.Úroveň niektorých opravárov je na takej úrovni, že sekať ručičky by bolo celkom primerané. Stretli ste sa už s niečím podobným ?Potom už len nasleduje povzdych - ako vysvetliť majiteľovi že tu sa už zázraky robiť nedajú ... no comment.

Tu bolo zabudované kurvítko dodatočne, to sa tiež neobjavuje našťastie až tak často.

__________________________________________________________________

10.03.2014

Tak takto niekto "opravil" jednu disketovú jednotku ATARI XF551, našťastie ju už nový majiteľ uviedol do prevádzkového stavu - a to si teda vyžiadalo určite nemalé úsilie. Načo dávať niektorým  jedincom niečo do ruky, bez ďalšieho komentára ...

 

________________________________________________________________________________________

02.02.2015

Keď Vám niekto prinesie počítač a k nemu takúto klávesnicu tak si o majiteľovi myslíte svoje ... na povrchu pevná lepivá vrstva miestami tak cca 0.5mm hrubá. Hmm, používala to žena ... bol to makeup.

 

 

_______________________________________________________________________________

Párkrát sa mi objavil jeden konkrétny počítač na opravu s tým, že celá mašina nevysvetliteľne zamŕza a teda je fakticky počítač nepoužiteľný. Keď som počítač u seba zapojil a testoval fičal ako hodinky a neboli vôbec žiadne problémy. Aby som majiteľa upokojil pre istotu som tam dal iné RAM moduly a vymenil zdroj - po odnesení na pôvodné miesto sa problém napriek tomu zase zopakoval. Už som začal podozrievať rozvod elektriny, keď tu zrazu sa všetko vysvetlilo - user pripájal na počítač cez USB koncovku mobil s Androidom a ten žral viacej prúdu ako USB port dokázal dodať a problém bol na svete - ak bol mobil pripojený a reštartoval sa počítač tak to proste zamrzlo. Poučenie ? Odteraz zisťujem čo všetko je na počítač ešte navešané na pôvodnom mieste - keď sa to prinesie na opravu tak tieto "zbytočnosti" zostávajú doma a nemáte šancu zistiť kde je vlastne naozajstný problém. Pri zablokovaní USB portu veľkým odberom potom počítač začne robiť "psie kusy" a túto informáciu o pripojení mobilu na dobíjanie som z majiteľa konečne dostal až pri jeho tretej "návšteve".

No - aj ja sa občas priučím ...

______________

 

Dostal sa mi do rúk starší počítač (PC), ktorý používa dnes už skoro zabudnuté SIPP pamäte. Teda mal by, pretože toto tam bolo osadené namiesto originálnych RAM ... 8 kusov.


Obyčajné SIMM-ky 1MByte RAM, to by nevadilo, ale ako vývod použitý obyčajný drát

odstrihntý z nejakého odporu. Aký div že to blblo ...


Drátky treba postupne kompletne odspájkovať.


Otočené o 180 º, priložený nový konektor, zatiaľ pripájkované iba koncové piny.


A už celkom slušná (a hlavne použiteľná) SIPP RAM.

A počítač funguje tak ako má.

___________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

12/8/2018 7:36:05 PM #

trackback

Directory Non-Atari.

Directory Non-Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy pre viaceré denníky - až som pred rokmi nakoniec v jednom z nich zakotvil a kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.

Rok, mesiac, počet článkov: