Zaujímavý zdroj externej FD jednotky 8bit počítača AMSTRAD.

By Administrator at February 22, 2020 20:48
Filed Under: Non-Atari

Pozrime si tento zaujímavý zdroj, ktorý používa na získanie potrebných napätí +5V a +12V transformátor z dvojitým vinutím zo spoločným stredom. Zaujímavosťou v tomto prípade je to že ako zem sa využíva záporný pól napájania, teda nie spoločný stred vinutia. Je to nápadité a dá sa to použiť aj v iných zapojeniach. Veľmi niet čo ktomu dodať, stačí si "prečítať" schému. Tu je ešte navyše zaujímavé to, že 5V výstup má 2 vetvy (sú použité 2 samostatné stabilizátory na 5V).

 

Občas je dobré pozrieť sa ako to robili aj u "konkurencie". Vtedy sa dajú objaviť celkom zaujímavé pikošky. Takéto riešenie je rozhodne energeticky úspornejšie ako keď sa všetko odoberá "z jedného zdroja napätia".

___________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

2/22/2020 8:56:31 PM #

trackback

Directory Non-Atari.

Directory Non-Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy vo viacerých denníkoch - až som pred rokmi nakoniec zakotvil v jednom denníku kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry - som už na dôchodku