12_2014 Blog, Notes.

By Administrator at December 14, 2014 02:55
Filed Under: Blog

14.12.2014

Servuste, tak zase po dlhej odmlke sa ozývam pár riadkami:


- dostal som darom počítač PMD-85.1

- po pár dňoch som k nemu zohnal originálny spínaný zdroj PMD-10, to som nečakal že to dokážem tak rýchlo splašiť

- síce som s tým ešte nič nerobil (nebolo času) ale aspoň je to už doma

- tak uvidím čo z toho bude a skúsim to spojazdniť


- mám ešte sľúbenú klasiku - počítač PMI-80

_______________

IŤákove chvíle:

- Dobrý deň - dáma - tak čo je za problém ?
- Viete mám iPhone, potrebujem nastaviť príjem mailu, je to vlastne počítač v mobile ...
- (Som rád za školenie, ešteže mi to niekto vysvetlil, ostané mobily sú zjavne hračky ... a asi nemajú v sebe počítač.)

_______________
Šalalala, dary prinášame  Vám !

Zase raz jedna známa reklama nemenovanej banky v televízii, ktorú vidíte tak 4x za hodinu.


Požičiate si 4000.- iba za 65.- Euro mesačne, paráda ...


Ak stíhate čítať to čo je tam napísané drobným písmom úsmev začne dokonale zamŕzať. Zaplatíte celkove 7876.- (teraz z hlavy si to presne nepamätám), .t.j. platíte tých 65.- Euro dohromady celých 121 mesiacov, alebo ešte o jeden viac - čo je viac ako 10 rokov. Drobnosť na ktorú treba pamätať.


Za 4000.- dať skoro 8000.- to je skoro 100%-ný zisk. (Puristi povedia že do toho chýbajú necelé dve splátky, súhlasím, ale v tomto štáte sa zaokrúhľujú aj iné veci.)
 
Potom je aj jasné prečo si tak radostne v tej reklame spievajú, majú prečo.

A nebankovky len ticho môžu závidieť, toto je predsa ponuka seriózneho bankového inštitútu.

Šalalala, dary prinášate nám ... tak by tá reklama správne mala znieť.

________________________________________________________________________________

16.12.2014

Čítam v Hospodárskych novinách že cena ropy klesla o 44%, ale cena palív išla dolu len o 11%. Pre tých nedočkavých o čo vlastne ide - ak časom cena ropy trebárs raz vyletí hore dajme tomu o tých 11% tak budeme platiť  o 44% viac. Pokojne tomu hovorte Igiho syndróm ...

____________________________________________________________

25.12.2014

Vianoce za nami, už len Nový rok pred nami. Želať pekné sviatky je už asi neskoro, ale to neznamená prísť o dobrú náladu. S voľným časom som na tom stále zle, takže stále som v hlbokom útlme čo sa týka blogu. Nastupuje už len Novoročné predsavzatie niektoré veci zmeniť - k lepšiemu.

__________

Pred pár dňami som sa bavil s jednou vecou. Sekačka na trávu a na kríky - Gardena (zospodu nápis Husqarna a vyrobené v Číne ...). Beží to na baterku, predávali to v Hornbachu (zlacnené, výpredaj), vraj to bolo zapnuté na nejakej predvádzačke. Samozrejme to nedobíjalo, takže zase raz prdlajs a nie pravda. Zložitou cestou sa mi to dostalo do rúk, skúsil som to otvoriť tak aby som nepoškodil samolepku, podarilo sa. No, je tam zabudované kurvítko v plnej paráde, nabíjací konektor má dva piny, z toho jeden bol kratší o 5mm a tak ak sa zastrčil nabíjací konektor tak to proste nenabíjalo ...  Paráda a bolo to tak skutočne priamo z výroby. Vybral som špeciálne tvarovaný jeden pin konektora a nahradil som ho pinom zo starých TESLA konektorov - tie také pozlátené, hodil sa tam priamo na prvý pokus. Ani som to nefotil, nič zložitého to nebolo. Poskladal som to, má to v sebe LiIon aku, všetko fičí tak ako má. Raz nadíde doba že to radšej budú predávať ako skladačky - Homemade HOBBY.


Neboli kedysi veci od Gardeny považované za kvalitu a odzrkadľovalo sa to aj na cene ? Teraz už platí len tá druhá časť.

___________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy pre viaceré denníky - až som pred rokmi nakoniec v jednom z nich zakotvil a kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.

Rok, mesiac, počet článkov: