USBprog - Eprom + Prom programmer. Part4. Prepínač Vpp. Vpp selector.

By Administrator at March 29, 2022 10:35
Filed Under: SBC8085-NCB85

Riešenie prepínača programovacích napätí, verzia č.1


Mám dve "nové" riešenia ako riešiť prepínač pre nastavenie programovacieho napätia Vpp, najprv idem na to prvé ktoré som urobil aby sa programátor dal čo najskôr používať - a pritom ovládanie jeho nastavenia bolo čo najjednoduchšie.

 

Upozornenie:

Zásahy do zariadenia sú na vlastné riziko majiteľa zariadenia. Autor týchto stránok nenesie žiadnu

zodpovednosť za škody  spôsobené používaním zariadení postavených podľa tu uverejnených

schém alebo zobrazených úprav.


Riešenie číslo 1 (23.03.2022):

 

Dnes som vyrobil (pravdepodobne dočasné) riešenie prepínania programovacieho napätia priamo na hornej strane programátoru. Je to naozaj jednoduché, síce menej elegantné riešenie ako keby tu bol použitý prepínač s potrebnými 3 polohami - ale ten momentálne nemám doma k dispozícii. Ak s tým nebudem spokojný tak to len odpojím - bez akéhokoľvek pájkovania a nahradím niečím lepším čo medzitým vydumám. Takže, zatiaľ stačí takto, neskôr uvidíme.

Vlastné pripojenie jumprov na dosku programátoru je vyriešené nastrkovacími káblikmi, takže na vlastnej doske pre programátor sa nerobí absolútne žiaden zásah čo mi vyhovuje, s SMD súčiastkami sa aj tak veľmi nerád "prplem", teda pokiaľ je to možné - a tu to možné je - a u toho aj zostanem.


Pomocná doštička je umiestnená na plastových soklíkoch, vďaka čomu sa nachádza cca 2.5 mm nad vlastnou doskou USBprog-u - čiže skrat tu nehrozí ani náhodou. Prepínač pre polohu 25V je tu iba formálne (je nezapojený), pretože pre napätie 25V musí byť kontakt celkom rozpojený. Aj tak som tam miesto pre tento tzv. "prázdny" jumper osadil, pretože niekde tá prepojka fyzicky stále musí byť - aby sa niekde pri jej odložení bokom nestratila. (Pôvodne je tam zdroj 25V, ak sa k jeho odporu 43kΩ pripojí paralelne odpor 220kΩ, potom máme k dispozícii programovacie napätie 21V. Ak tam paralelne pripojíme odpor 39kΩ tak dostaneme programovacie napätie =12.5V, toto všetko je na doske programátoru už urobené, teda naozaj stačí vyviesť iba 3 drátiky na samotný prepínač.)


Vďaka presahu doštičky smerom vpravo sú "zadarmo" skryté prívody potrebných káblikov (3 kusy) ktoré sú privedené na túto doštičku. Na spodnú stranu som pridal cuprextitovú dosku na ochranu pred poškodením náhodným dotykom. (Ešte treba zaobliť vonkajšie hrany pridanej doštičky s prepínačmi.)

Ako vidieť spodná, ochranná doska sa vyvíja. Pridaný je sem plastový soklík ktorý chráni USB konektor - opiera sa priamo o spomenutý konektor aby sa nedal ľahko vylomiť zasunutý USB káblik. Spodná cuprextitová doska je uzemnená (prepojenie je jedným vodičom, vodivá plocha sa nachádza na spodnej strane doštičky) je nastriekaná výraznou červenou farbou - proste som tu zmenil mnou často používanú tmavošedú farbu za niečo výraznejšie. A už sú zaoblené hrany hornej prídavnej doštičky.


 

Dôvod takejto úpravy je jasný - dobrá dostupnosť nastavenia potrebného programovacieho napätia, takto je to naozaj jednoducho dosiahnuté a pritom je nastavenie hodnoty Vpp skutočne dobre viditeľné. Aj napriek tomu že toto riešenie je určitý pokrok tak už mám predstavu ako by som to chcel vyriešiť ešte o niečo lepšie, predsa len je tu možnosť nežiadúceho kontaktu na vývodoch prepínača zo statickou elektrinou - lenže v tomto okamžiku nič lepšie doma nemám k dispozícii.

____________________________________________________________


Nasleduje riešenie číslo 2 (29.03.2022):

 

Riešenie prepínača programovacích napätí, verzia č.2 - je použitý  posuvný prepínač.

 

Prešlo iba pár dní - a na novej doštičke je už použitý posuvný prepínač a teda nastavenie programovacieho napätia Vpp je uľahčené a prináša výhodu aj v tom že neprichádzame do kontaktu s vývodmi a teda je potlačený vplyv možnej statickej elektriny. Doštičku pre prepínač som musel vyrobiť nanovo, na jej spodnú stranu je nalepený posuvný prepínač (pomocou niekoľkých kvapiek Epoxy) a zase je prevedené prepojenie na dosku programátoru pomocou 3 vodičov. Prívod kabeláže je rovnaký ako v prechádzajúcom riešení.

 

Animácia 3 polôh prepínača.

 

Použitý prepínač má o niečo väčšiu stavebnú výšku (je umiestnený pod pomocnou doštičkou) a tak tu museli byť použité vyššie distančné stĺpiky pod doskou prepínača aby neprišlo ku kontaktu kovového obalu prepínača zo samotnou základnou dosku programátoru (vyhýbam sa možným skratom). Medzera je tu síce malá, je iba cca 1mm, na spodnú bočnú stranu prepínača som pre istotu dal ešte kúsok samolepiacej izolačnej pásky, istota je istota. Je to drobnosť, ale dôležitá.

 

Zatiaľ som na lepšiu verziu prepínača Vpp  neprišiel - takže toto je asi momentálna "definitíva" pre tento programátor, do základnej dosky pritom stále netreba urobiť žiaden zásah - čo sa mi maximálne pozdáva. Nastavovanie potrebného napätia sa prevádza pohodlne (už nehrozí strata prepínacieho prvku - kde je zase založený ten jumper?) a pritom stále máme dokonalý prehľad aké programovacie napätie Vpp je na programátore nastavené. Poslednou úlohou bude zohnať nejaké dobré, šikovné gumové nožičky na spodnú doštičku - aby sa to celé ani náhodou pri používaní nekĺzalo po stole - tak toto som už tiež doriešil a nekĺže sa celý USBprog ak sa postaví na stôl.

 

USBprog s nasadenou doštičkou pre programovanie Eprom ST M2732A, 21V typ

__________

01.04.2022

Nejedná sa o prvoaprílový žart, autor programátoru mi dnes potvrdil že už pracuje na elektronickej verzii prepínača programových napätí, čiže potom toto celé "odpadne" a bude to vo výsledku pre usera ešte jednoduchšie na používanie. Držím palce pri vývoji !!!

__________________________________________________________

 

Ďalšie časti:

USBprog - Eprom + Prom programmer. Part1.

USBprog - Eprom+ Prom programmer. Shield 2732. Part2.

USBprog - Eprom+ Prom programmer. Tabuľka Eprom pamätí. Part3.

USBprog - Eprom + Prom programmer. Part5. Eprom 2732B ... pffffffff ...

USBprog - Eprom + Prom programmer. Part6. Shield for 8748-8749.

USBprog - Eprom + Prom programmer. Part7. Shield for 74188,74S287,74S571.

USBprog - programmer. Part8. Obsahy-contents 8048,8049,8748,8749.

USBprog - Part9. HW patch for shield for 8748H-8749H.

USBprog - Part10. Obsahy-contents PROM 74287, 74S287, 74571, 74S571.

USBprog - Part11. Bipolárne PROM - zapojenie vývodov.

USBprog - Part12. Čítanie (read) procesorov 8048 + 8049.

____________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Programátor PREPROM-02. Programmer PREPROM-02. Part 2.

By Administrator at March 26, 2022 18:30
Filed Under: Non-Atari

 

Konečne ! Po dlhej, dlhej dobe som vytiahol na denné svetlo PC ktoré som pred časom kúpil (ešte minulý rok, nič extra čo sa týka výkonu - je to iba obyčajný a pomalý Celeron 433MHz, 384MB RAM a Win98ME). Aby bolo jasné - práve takúto mašinku som chcel (bonusom na testovanie navyše sú nainštalované WinME, nemusím ich teda inštalovať čo slušne ušetrilo môj čas), teda aby to nebežalo príliš rýchlo, ale zase nech to nie je celkom pomalé, k dispozícii je celkove 6x USB port čo je naozaj hodne / je tu totiž pridaná doska pre 4x USB port/ a hlavne má v sebe potrebný paralelný port (ten sa hodí nielen na programátor PREPROM-02). Kontrola HDD ukázala že systém je celkom čistý, zbytočnosti som z disku vyhádzal (bola tam staršia verzia Office, nejaké štandartné hry, následne som potom ešte samotný HDD prehnal na inom stroji cez antivír), teraz je to pri štarte už aj adekvátne rýchle. Pretože mám doma programátor PREPROM-02 tak som sem ovládací program "natiahol" a nainštaloval. Program (je k dispozícii na stránkach elnec.sk), má označenie pg4uwarc251.exe, je to verzia ktorá beží pod Windows - od 32 bit po 64 bit a je to posledná verzia ich programu čo ešte podporuje spomínaný programátor PREPROM-02.


Pre záujemcov pridávam poslednú verziu programového vybavenia pre DOS:

Link na download DOS-ovej verzie (pg4uarc.exe):

Preprom-02 last DOS ver.

 

Link na download software pre ostatné typy Windows (Win SE, Win ME, Win 2000, Win XP, Win7):

Preprom-02 win32/64

(Inštalačka má 25.4MByte, po rozbalení na disku zaberie cca 75.5MByte.)

Poznámka: Ak používate aj modul x48 tak treba použiť pre prácu OS Win 98SE.

_____________________________________________________

Doplnok 29.04.2022:

Na týchto OS som to osobne otestoval, program beží bez problémov, len ako som už spomínal treba mať na počítači k dispozícii paralelný port, v dnešnej dobe to už taká samozrejmosť nie je. Ešte dodám že táto posledná verzia programu pre PREPROM-02 pochádza z roku 2008, t.j. odvtedy už prešlo pekných pár rokov. Win verzia programu poskytuje na displeji naozaj hodne údajov a oproti DOS verzii je skutočne o poznanie komfortnejšia.


Otestované na PC - Celeron 433MHz/384MB RAM:

- Win ME

- Win 2000

- Win XP

a na druhom PC - Celeron 2.66GHz/2GB RAM:

- Win 2000

- Win XP

- Win 7/32bit


 Na obidvoch počítačoch s uvedenými OS bol program naprosto funkčný - len pozor ak máte aj modul x48 tak ten beží s uvedeným programovým vybavením iba pre WinSE a WinME !, nefunguje pod WinNT a WinXP. Pod DOS-om funguje uvedený modul x48 naprosto bezproblémovo.

____________________________________________________________

Je jasné že na začiatku som to skúšal na spodnej hranici kde to dokáže uspokojivo fungovať (Celeron 433MHz), programátor tu beží a funguje výborne. Spomeniem jednu príjemnú vlastnosť programu, dokáže rozdeľovať obsahy Eprom na potrebné Lo a Hi byte , alebo lepšie povedané Odd a Even /napríklad vhodné pre OS Atari ST/ - nielen pre 2 kusy Eprom, ale aj pre 4 kusy, čiže ušetrí práce ktoré by boli potrebné vynaložiť v tomto smere. Tak isto dokáže programovať Eprom pamäte ktoré majú 16-bitovú datovú zbernicu. Priznám sa že vo Win verzii sa s programátorom pracuje predsa len prívetivejšie ako pod DOS-om - je tu viac údajov k dispozícii naraz na obrazovke čo je vo výsledku aj prehľadnejšie.


Prvotná voľba nastavenia - PREPROM-02.

Ako vidieť, táto verzia programu už podporuje celkove 22 rozličných programátorov.

(Dôležité je že ten môj je medzi nimi ... Smile)


Programátor nájdený, zahájená vzájomná komunikácia.

 

Ukážka načítania Eprom typu 27128.

 

Takže som programátor rozbehal nielen pod DOS-om, ale aj pod Windows. Paralelný port je nastavený do režimu SPP. Použitý HDD v PC má veľkosť "celých" 40Gbyte, na dnešnú dobu kapacita úsmevná, ale tu to naprosto postačuje. USB konektivita je vec výborná, prenosy fungujú ostošesť. RAM používa 3 kusy pamätí, teda konkrétne 3x 128Mbyte = 384MByte čo je tu dostatočná hodnota. WinME sú teraz naozaj "oholené" od všetkých zbytočností - takže sú prekvapivo svižné i keď samozrejme bežia na HDD. Jediná vec - potreboval by som základnú dosku premiestniť do menšej skrinky, klasická PC bedňa je naozaj veľká "krava" a zaberá neskutočne veľa miesta - preto som aj dlho otáľal s tým aby som to konečne vytiahol na svetlo sveta von a niekde i keď len na skúšku umiestnil. Dnes som proste už nevydržal a previedol som na stole dočasné a pritom veľké manévre. (Takže zase mám čo zháňať, mini bedňu.) Kompletný stroj + klávesnica + myška + 17" LCD monitor ktorý má v sebe reproduktory ma vyšiel na 30.- Euro čo je podľa mňa adekvátna cena, mini bedňa asi bude drahšia ... akurát doska nie je mini ITX, takže to nebude také jednoduché. Na počítači všetko funguje tak ako má, je tu aj napaľovačka CD ROM a DVD mechanika + program Nero, možno to dokáže na najnižšej rýchlosti zápisu aj napaľovať - ale toto som neskúšal, nepotrebujem to.

Záver ?

Asi si tento programátor nechám, pod Windows vie toho prekvapivo veľa. A stále je to alternatíva pre Epromy  - ak by mi odišiel programátor TL866.

____________________________________________________

28.03.2022

Prikladám zoznam priamo podporovaných obvodov (stačí na to samotný programátor PREPROM-02), na konci textu je zoznam statických RAM ktoré dokáže priamo otestovať (bez ďalších podporných dosák):

PG02DEV_igi.txt (66,46 kb)


Zoznam všetkých podporovaných obvodov - pri použití dodatočných prídavných modulov s PREPROM-02:

PG02DEV.TXT (475,61 kb)

Tu je tých možných prídavných modulov neskutočne veľa, takže toto už znižuje v dnešnej dobe použitie na iné veci ako na napálenie Eprom na minimum. /Prídavné moduly sú ťažko dostupné - a ak sa v dnešnej dobe zoženú - a sú naozaj drahé a ich cena vo výsledku by programátor neskutočne predražila, toto proste nie je dobrá cesta./ Má doma súčiastky a doštičku plošného spoja pre modul 008, možno ho časom postavím - i keď s Eprom 2708 určite nič nehodlám stavať.

___________________________________________________________________

Prvá časť:

Programátor PREPROM-02. Programmer PREPROM-02.

Tretia časť:

Programátor PREPROM-02. Programmer PREPROM-02. Part 3. Iné PC.

Štvrtá časť:

Programátor PREPROM-02. Programmer PREPROM-02. Part 4. Modul 008.

Piata časť:

Programátor /programmer/ PREPROM-02. Part 5. Káblik PREPROM-02 to PC.

Šiesta časť:

Programátor /programmer/ PREPROM-02. Part 6. Zrýchlenie programovania.

Siedma časť:

Programátor /programmer/ PREPROM-02. Part 7. Možnosti modulu x48.

____________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

PC Globalyst 510, výmena ventilátoru na procesore, processor fan replacement.

By Administrator at March 25, 2022 09:54
Filed Under: Non-Atari

Dnes ráno prebehla malá oprava - výmena ventilátoru na procesore v tomto malom, šikovnom PC. Globalyst 510 - použitý procesor je 486/DX2/66MHz, výrobcom PC bola firma AT&T. Problémom bolo to že po zapnutí počítača sa ozval zvuk ktorý pripomínal štart dieselového motoru za studena a zvukový prejav presne sledoval diesel. Stačilo pár minút a ventilátor na procesore už bežal potichu - lenže s týmto stavom som sa nechcel zmieriť a tak nasledovala jeho výmena.


Pôvodný ventilátor.

 

Pôvodný ventilátor bol na 12V, odber 0.08A, t.j. príkon bol 1W. Rozmery 40x40mm, výška 10mm. Doma som našiel náhradu, nový ventilátor má rovnaké rozmery a aj rovnaké parametre 12V/0.08A. Jediný rozdiel je v tom, že lopatky na novom ventilátore sú užšie, ale chladenie beží bez najmenších problémov. Na tomto mieste by sa dal použiť aj ventilátor ktorý má väčšiu stavebnú výšku, miesta na jeho osadenie je tam dosť.


Vidieť že ventilátor má toho za sebou už celkom dosť.

 

Už osadený nový ventilátor, dobre vidieť že má užšie lopatky.

 

Čo dodať ? Nový ventilátor beží bezhlučne (nový kus je proste nový kus) a už zase je to mašinka ktorá beží pekne potichu. Rozmery tohoto malého PC 310 x 310 x 65mm, je to hodne skladné, Globalyst 510 má k dispozícii 2x sériové porty, je tu LPT port, má grafickú kartu s 1MB RAM priamo na základnej doske, konektory pre myš a klávesnicu sú typu PS2. Proste šikovný (a hlavne malý) stroj pre DOS. Celá výmena prebehla za pár minút, je tam použitý medzikus pre napájanie procesorového ventilátoru, ustrihol som ho na kratšie prívody, dtto som previedol na ventilátore, prepojil som drátiky a nasadil na letované časti teplom zmrštiteľnú bužírku. Zapojil som kabeláž, uchytil nový ventilátor na jeho pracovné miesto pomocou 4 šróbov a - zapol som mašinu - všetko beží tak ako má. Drobná, vcelku príjemná robota s veľmi dobrým výsledkom.Smile

 

Dodatok:

Pri použití väčšieho chladiča (=vyššie rebrá, miesto tam je) bude stačiť iba pasív, čiže by odpadlo aktívne chladenie - ventilátor zdroja sa nachádza hneď vedľa socketu pre procesor.


Ešte pridám 3 odkazy na veci ohľadne PC Globalyst 510:

https://stason.org/TULARC/pc/motherboards/A/AT-T-486-AT-T-GLOBALYST-510.html

https://www5.ncr.com//support/support_drivers_patches.asp?Class=pc_library_3232

https://www.ultimateretro.net/ro/motherboards/905

____________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

USBprog - Eprom+ Prom programmer. Tabuľka Eprom pamätí. Part3.

By Administrator at March 23, 2022 07:27
Filed Under: SBC8085-NCB85

Programátor USBprog.


Upozornenie:

Zásahy do zariadenia sú na vlastné riziko majiteľa zariadenia. Autor týchto stránok nenesie žiadnu

zodpovednosť za škody spôsobené používaním zariadení postavených podľa tu uverejnených

schém alebo zobrazených úprav.

 

Pridávam sem drobnú pomôcku pre ľahšie určenie správneho programovacieho napätia pre staršie typy Eprom ktoré dokáže naprogramovať programátor USBprog. Tabuľka sa dá veľmi dobre použiť aj pre iné typy programátorov - podľa nej vieme nastaviť potrebné parametre pre konkrétny typ a tak isto si vieme skontrolovať jej základné údaje.

 

Veľmi stručne:

 

2708   -  je tu len jeden algoritmus

__________________________

2716   - 25V

2716A - 21V

2716B - 12.5V

a dve programovacie časovania - 10ms a 50ms

__________________________

2732   - 25V

2732A - 21V

2732B - 12.5V - o tomto podrobnejšie v piatej časti ...

2732H - 25V

a dve programovacie časovania - 10ms a 50ms


Prídavná doštička pre Eprom 2732 nasadená na USBprog.

_____________________________________________________

Malá poznámka:

Eprom pamäte s programovacím napätím Vpp=25V sú hodne tolerantné na toto napätie, môže mať hodnotu v tolerancii ±4%, teda sa môže pohybovať v rozmedzí 24÷26V.

____________________________________________________________

 

Tabuľka Eprom pamätí typu 2708, 2716, 2732,

(typy ktoré dokáže naprogramovať USBprog sú v zozname vyznačené hnedou farbou)

- pridal som aj 2764, 27128, 27256 a 27512 - tieto zase bezproblémovo napaľuje TL866:

 

Eprom: 2708

výrobca:

PGM

napätie:

nap:+5V,+12V,

-5V

Algoritmus:

PGM

pulz:

pozn.

2708

..

25V

-//-

2708

1ms

 

2708

AMD

25V

-//-

2708

1ms

 

U555C

DDR

25V

-//-

2708

1ms

 

F2708

Fairchild

25V

-//-

2708

1ms

 

2708

Intel

25V

-//-

2708

1ms

 

M5L2708

Mitsubishi

25V

-//-

2708

1ms

 

MCM2708C

Motorola

25V

-//-

2708

1ms

 

MM2708

National

25V

-//-

2708

1ms

 

MSM2708

OKI

25V

-//-

2708

1ms

 

MN2798

Panasonic

25V

-//-

2708

1ms

 

M2708

SGS(STM)

25V

-//

2708

1ms

 

MHB8708C

TESLA

25V

-//-

2708

1ms

 

EGC2708

Philips

25V

-//-

2708

1ms

 

TMS2708JL

TI/TMS)

25V

-//-

2708

1ms

 

K573RF1

CCCP

25V

-//-

2708

1ms

 

HM-6758L

HARRIS

25V

 

standart

 

*1

2758

INTEL

25V

 

standart

 

*1

MM2758

National

25V

 

standart

 

*1

MSM2758

OKI

25V

 

standart

 

*1

TMS2508JL

TI(TMS)

25V

 

standart

 

*1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eprom: 2716

výrobca:

PGM

napätie:

napájanie:

Algoritmus:

PGM

pulz:

pozn.

2716

..

25V

5V

normal

50ms

*1

2716A

..

21V

5V

normal

50ms

*1

2716B

..

12.5V

5V

normal

10ms

*1

2716H

..

25V

5V

normal

10ms

*1

Am2716/9716

AMD

25V

5V

normal

50ms

*1

Am2716B

AMD

12.5V

5V

inteligent

10ms

*2

K573RF2

CCCP

25V

5V

normal

50ms

*1

ET2716

Eurotech.

25V

5V

normal

50ms

*1

ET2716x8

Eurotech.

25V

5V

normal

50ms

*1

F2716

Fairchild

25V

5V

normal

50ms

*1

MBM2716

Fujitsu

25V

5V

normal

50ms

*1

HN462716

Hitachi

25V

5V

normal

50ms

*1

HN482716

Hitachi

25V

5V

normal

50ms

*1

HM-6716

Harris

25V

5V

normal

50ms

*1

2716

Intel

25V

5V

normal

50ms

*1

6716

Intersil

12.5V

5V

normal

10ms

*1

M5L2716

Mitsubishi

25V

5V

normal

50ms

*1

Mos2716

Mostek

25V

5V

normal

50ms

*1

MK2716

Mostek

25V

5V

normal

50ms

*1

MCM2716

Motorola

25V

5V

normal

50ms

*1

NM2716

Nat.Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1

NMC2716

Nat.Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1

NMC2716B

Nat.Semi.

13V

5V

interactiv

10ms

*3

NMC2716H

Nat.Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1

uPD2716

NEC

25V

5V

normal

50ms

*1

MSM2716

OKI

25V

5V

normal

50ms

*1

EGC2716

Philips

25V

5V

normal

50ms

*1

M2716

SGS(STM)

25V

5V

normal

50ms

*1

SAB2716

Siemens

25V

5V

normal

50ms

*1

2716

Synertec

25V

5V

normal

50ms

*1

MHB2716C

Tesla

25V

5V

normal

50ms

*1

TMS2716

TI(TMS)

25V

5V

normal

50ms

*1

ET2716

Thomson

25V

5V

normal

50ms

*1

ETC2716

Thomson

25V

5V

normal

50ms

*1

TMM323D

Toshiba

25V

5V

normal

50ms

*1

U2716C

DDR

25V

5V

normal

50ms

*1Eprom: 2732

výrobca:

PGM

napätie:

napájanie:

Algoritmus:

PGM

pulz:

pozn.

2732

..

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

2732A

..

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

2732B

..

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

27C32

..

21V

5V

normal

10ms

*1,*12

27C32B

..

12.5V

5V

normal

10ms

*1,*12

27C32H

..

25V

5V

normal

10ms

*1,*12

Am2732/9732

AMD

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

Am2732A

AMD

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

Am9732A

AMD

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

AM2732B

AMD

12.5V

5V

normal

50ms

*1,*12

ET2732

Eurotech.

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

F2732

Fairchild

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

MBM2732

Fujitsu

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

MBM2732A

Fujitsu

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

MBM27C32

Fujitsu

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

HN462532

Hitachi

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

HN462732

Hitachi

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

HN462732A

Hitachi

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

HN482732A

Hitachi

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

2732

Intel

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

2732A

Intel

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

2732B

Intel

12.5V

5V

normal

10ms

*1,*12

M5L2732K

Mitsubishi

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

M5L2732A

Mitsubishi

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

MCM2732

Motorola

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

NM2732

Nat. Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

NMC2732

Nat. Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

NMC2732A

Nat. Semi.

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

NMC2732H

Nat. Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

NMC27C32

Nat. Semi.

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

NMC27C32A

Nat. Semi.

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

NMC27C32B

Nat. Semi

13V

5V

interactiv

10ms

*3,*12

NMC27C32H

Nat. Semi

25V

5V

normal

10ms

*1,*12

uPD2732

NEC

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

uPD2732A

NEC

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

MSM2732

OKI

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

MSM2732A

OKI

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

ECG2532

Philips

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

ECG2732

Philips

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

RD27C32

Ricoh

21V

5V

normal

10ms

*1,*12

M2732A

SGS(STM)

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMS2732

Texas Ins.

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMS2732A

Texas Ins.

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

ETC2732

Thomson

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMM2732

Toshiba

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMM273A

Toshiba

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMM2732D

Toshiba

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMS2532

TI(TMS)

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMS2732A

TI(TMS)

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMS27P32A

TI(TMS)

21V

5V

normal

50ms

*1,*12

TMS27P32A

TI(TMS)

21V

5V

normal

50ms

*1,OTP,*12

TMS27C32

TI(TMS)

13V

5V

snap!p.

<1ms

*4,*12

TMS27PC32

TI(TMS)

13V

5V

snap!p.

<1ms

*4,OTP,*12

2732

UMC

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

U2732C

DDR

25V

5V

normal

50ms

*1,*12

 

 

 

 

 

 

 

Eprom: 2764

výrobca:

PGM

napätie:

napájanie:

Algoritmus:

PGM

pulz:

pozn.

2764

..

21V

5V

normal

50ms

*1

2764

..

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764A

..

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764AF

..

21V

6V

inteligent

 10ms

*2

27HC64

..

12.5V

6V

NS-fast

0.5ms

*7

Am2764/9764

AMD

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

AM2764A

AMD

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

AM27C64

AMD

12.5V

 

Flashrite

 

*8

Am2764AF/APC

AMD

21V

5V

normal

10ms

*1

AT27HC64

Atmel

12.5V

6V

NS-fast

 0.5ms

*7

CAT2764A

Catalyst

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

ET2764

Eurotech.

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764

Fairchild

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MBM2764

Fujitsu

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MBM27C64

Fujitsu

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN27C64

Hitachi

21V

6V

Fast high

 

*6

HN482764

Hitachi

21V

6V

Fast high

 

*6

HY2764

Hyundai

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

HY27C64B

Hyundai

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

HY27C64BP

Hyundai

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764

Intel

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764A

Intel

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64

Intel

12.75V

6V

Quick p.

  1ms

*5

87C64

Intel

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764

Matsushita

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MX27C64

Macronix

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64

Microchip

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27HC64

Microchip

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

M5L2764

Mitsubishi

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MK2764

Mostek

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC2764

Nat. Semi.

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC27C64

Nat. Semi.

13V

6V

interactiv

  1ms

*3

NMC27C64B

Nat. Semi.

12.75V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC27C64Q

Nat. Semi

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

uPD2764

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27C64A

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27C64H

NEC

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

MSM2764

OKI

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MSM27C64A

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MSM2764AZB

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5,OTP

RD27C64

Ricoh

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

R2764

Rockwell

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

R27C64

Rockwell

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

R87C64

Rockwell

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

EGC2764

Philips

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764

SEEQ

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64

SEEQ

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64A

SEEQ

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764H

SGS-Thom.

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

M2764A

SGS-Thom.

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TS27C64A

SGS-Thom.

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

2764H

SGS-Thom.

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64

Signetics

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64A

Signetics

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TS27C64

Thomson

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMS2564

TI(TMS)

25V

 

normal

 

*1

TMS2764

TI(TMS)

21

 

FastZ TI

 

*9

TMS27P64

TI(TMS)

21V

 

FastZ TI

 

*9,OTP

TMS27C64

TI(TMS)

13V

6V

Snap! p.

 

*4

TMS27PC64

TI(TMS)

13V

6V

Snap! p.

 

*4,OTP

TMM2764

Toshiba

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMM2764AD

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

  1ms

*10

TMM2764AP

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

  1ms

*10,OTP

2764

UMC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C64

VLSI

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

 

 

 

 

 

 

 

Eprom: 27128

výrobca:

PGM

napätie:

napájanie:

Algoritmus:

PGM

pulz:

pozn.

27128

..

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27128A

..

12.5V

6V

Inteligent

  1ms

*2

27128AF

..

21V

5V

normal

10ms

*1

27C128

..

12.5V

6V

interactiv

  2ms

*3

27C128F

..

12.5V

6V

NS-fast

0.5ms

*7

AM27128

AMD

21V

6V

Fast h.

  1ms

*6

AM27128A

AMD

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

AM27128AF/PC

AMD

21V

5V

normal

10ms

*1

AM27C128

AMD

12.75V

6V

Flash r.

  2ms

*8

AT27C128

Atmel

12.5V

6V

NS-fast

0.5ms

*7

CAT27128A

Catalyst

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MBM27128

Fujitsu

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MBM27C128

Fujitsu

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN4827128

Hitachi

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN27128A

Hitachi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN4827128G

Hitachi

21V

 

Fast h.

 

*6

HN27128AG

Hitachi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27128

Intel

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27128A

Intel

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

27128B

Intel

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C128

Intel

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

27128

Matsushita

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C128

Microchip

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

27HC128

Microchip

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

M5L27128

Mitsubishi

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

M5L27C128

Mitsubishi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

M5M27C128

Mitsubishi

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC27C128

Nat. Semi.

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC27CP128

Nat.Semi.

13V

6V

interactiv

 

*3

NMC27C128C

Nat. Semi.

13V

6V

interactiv

 

*3

uPD27128

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27C128

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27C128A

NEC

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

MSM27128

OKI

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MSM27128A

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MSM27128AZB

OKI

12.75

6V

Quick p.

 

*5,OTP

27128

SEEQ

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27128A

SEEQ

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

M27128

SGS-Thom.

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMS27128

TI(TMS)

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMS27128A

TI(TMS)

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMS27128AP

TI(TMS)

12.5V

6V

High s.1

 

*10

TMS27C128

TI(TMS)

13V

6V

Snap! p.

 

*4

TMS27PC128

TI(TMS)

13V

6V

Snap! p.

 

*4,OTP

TMM27128

Toshiba

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMM27128D

Toshiba

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMM27128A

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10

TMM27128AP

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10,OTP

27C128

VLSI

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

 

 

 

 

 

 

 

Eprom: 27256

výrobca:

PGM

napätie:

napájanie:

Algoritmus:

PGM

pulz:

pozn.

27256

..

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27256A

..

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27256F

..

21V

5V

normal

10ms

*2

27256B

..

12.5V

6V

NS-fast

0.5ms

*7

AM27256

AMD

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

AM27C256

AMD

12.75V

6V

Flash r.

 

*8

AM27H256

AMD

12.75

6V

Flash r.

 

*8

AM27256F/PC

AMD

21V

5V

normal

10ms

*2

AM27C256F/PC

AMD

21V

5V

normal

10ms

*2

AT27256

Atmel

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

AT27C256

Atmel

12.5V

5V

Quick p.

 

*5

AT27HC256

Atmel

12.5V

5V

NS-fast

0.5ms

*7

CAT27256

Catalyst

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

CAT27HC256

Catalyst

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MBM27256

Fujitsu

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

MBM27C256

Fujitsu

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

MBM27C256A

Fujitsu

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

MBM27C256H

Fujitsu

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN27256

Hitachi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN27C256G

Hitachi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

HN27C256AG

Hitachi

12.5V

6V

Fast h.

 

*6

HN27C256HG

Hitachi

12.5V

6V

Fast h.

 

*6

HN27C256AFP

Hitachi

12.5

6V

Fast h.

 

*6,OTP

27256

Intel

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C256

Intel

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

87C256

Intel

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

87C257

Intel

12.75

6V

Quick p.

 

*5

27256

Microchip

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

27C256

Microchip

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

27HC256

Microchip

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

M5L27256

Mitsubishi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

M5M27C256

Mitsubishi

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC27C256

Nat. Semi.

13V

6V

interactiv

 

*3

NMC27C256A

Nat. Semi.

13V

6V

inteligent

  1ms

*2

NMC27C256B

Nat. Semi.

13V

6V

interactiv

 

*3

NMC27C256Q

Nat. Semi.

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

uPD27256D

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27256

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27C256

NEC

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27256A

NEC

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

uPD27256B

NEC

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

MSM27256

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MSM27256A

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MSM27C256

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

MSM2756ZB

OKI

12.75

6V

Quick p.

 

*5,OTP

MSM27C256ZB

OKI

12.75V

6V

Quick p.

 

*5,OTP

RD27C256

Ricoh

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27256

SEEQ

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

M27C256

Signetics

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

M27256

SGS-Thom.

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

M27C256

SGS-Thom.

12.75V

6V

inteligent

  1ms

*2

M27256B

SGS-Thom.

12.5V

6V

Presto II

0.5ms

*11

TS27256

SGS-Thom.

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TS27C256

SGS-Thom.

12.5V

6V

NS-fast

0.5ms

*7

TMS27256

TI(TMS)

13V

6V

Snap! p.

 

*4

TMS27C256

TI(TMS)

13V

6V

Snap! p.

 

*4,OTP

TMM27256AD

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10

TC57256D

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10

TC57256AD

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

  1ms

*10

TC57H256D

Toshiba

12.75V

6V

Quick p.

 

*5

TC57H256

Toshiba

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMM27256

Toshiba

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMM27256A

Toshiba

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

TMM24256AP

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10,OTP

TC24256P

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10,OTP

TC54256AP

Toshiba

12.5V

6V

High s.1

 

*10,OTP

27C256

VLSI

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

 

 

 

 

 

 

 

Eprom: 27512

výrobca:

PGM

napätie:

napájanie:

Algoritmus:

PGM

pulz:

Pozn.

27512

..

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

27C512

..

12.5V

6V

NS-fast

0.5ms

*7

27512F

..

21V

6V

inteligent

  1ms

*2

27512P

..

21V

5V

standart

  5ms

*1

Am27512

AMD

12.5V

6V

inteligent

  1ms

*2

Am27512L

AMD

12.75