Tipy a triky 014. AutoFire pre joystick. Joystick AutoFire. Tips & tricks.

By Administrator at October 20, 2013 10:19
Filed Under: Atari


Maníci, ktorí si vedia upraviť svoje joysticky a nemajú zabudovaný autofire ponúkam zapojenie ako na to. Vlastne treba mať do joysticku privedené napájanie +5V a zem (tá je tam vždy určite zapojená). Použitý čip je typu NE555, alebo podobný - proste je to klasický obvod 555 s podpornou bižutériou okolo seba.

 

Použitý prepínač slúži na prepínanie medzi autofire a manuálnym stláčaním tlačítka Fire. Niekto si to zapojí tak ako na obrázku, niekto to nechá natrvalo na autofire. Ako vždy, pravda je niekde uprostred a preto je lepšie mať pripojenie cez ten prepínač, potom si môžete navoliť to, čo práve vyhovuje lepšie. Stavba nie je zložitá, potrebných je naozaj len pár súčiastok, spokojne to beží aj na univerzálnej doštičke, spokojne to vložíte priamo do joysticku. Prevedenie prepínača, spôsob pripojenia je na Vás, každému vyhovuje niečo iné, tak to berte ako jeden z možných spôsobov pripojenia. Pri zobrazenom zapojení to funguje nasledovne - v polohe 1-2 beží autofire, t.j. pri trvalom stlačení tlačítka Fire posielame trvale pulzy, proste ako keby sme s tým tlačítkom rýchlo "klikali". Po prepnutí do režimu manual - poloha 1-3 - pri jednom stlačení Fire vyjde von  iba 1 pulz, t.j. musíme potom stále klikať aby sme dostali sériu pulzov.


A to je všetko, das war alles, éto vsjo, and that's all ...


Nuž zase raz mi iba zostáva popriať veľa šťastia pri stavbe tejto pomôcky a následnej radosti pri dobre urobenom výslednom diele.

 

Články k danej téme, teda ak si chcete upravovať joysticky:

http://blog.3b2.sk/igi/post/Tipy-a-triky-003-ATARI-Joystick-Tips-tricks.aspx

http://blog.3b2.sk/igi/post/Mini-ATARI-Joystick.aspx

___________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

10/6/2018 3:54:32 PM #

trackback

Directory  Atari.

Directory  Atari.

Igi blog |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy pre viaceré denníky - až som pred rokmi nakoniec v jednom z nich zakotvil a kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.

Rok, mesiac, počet článkov: