Forever 2019.

By Administrator at March 17, 2019 07:50
Filed Under: Atari

 

20-ty ročník akcie - stručný a krátky komentár z niekoľko hodinovej návštevy tejto akcie. Foto som si odpustil, pretože som stretol zase veľa známych a radšej som sa venoval rozhovorom s nimi ako pobiehaniu od stola ku stolu. Jedná sa len o stručné zhrnutie toho čo sa priamo týkalo iba mojej osoby a najbližšieho okolia kde som sa pohyboval.

Ale poďme pekne zaradom.

Ráno 7.00 volebná miestnosť, za chvíľu som už vonku, naložil som veci, pumpa, 7.25 sadám do auta a smer Horná Súča. V Bratislave nám pekne pršalo - a vydržalo to celou cestou až po Drietomú. Cesta normálna, celkom málo áut a tak som si dal tempomat a celú cestu som išiel niekde okolo 110 za hodinu, na mieste akcie som bol presne za 1 a 1/2 hodiny, bolo 9.00.

Catering fungoval (káva bodla), to zase potešilo, niketorí sa práve odobrali spať a niektorí sa práve zobudili. Čo ma potešilo - zase po roku som sa stretol s Romanom Fulekom, otočili sme sa spolu ešte po veci do auta a keď sme sa vrátili do sálytak už bol za stolom aj xi. Prišiel Marek Chorvát, Goldy, následne sa objavili Radim Polášek a Martin Lukášek, ataristi z Olomouca a kopec ďalších známych.

Xi priniesol dve disketové jednotky ktoré treba pozrieť čo im chýba, jedna je XF551 a druhá LDW 2000. Prvú poznám ako svoje boty, druhú som mal naposledy v rukách v roku 1989 ... Vybalil som si veci a aha ! z pájkovačky som priniesol iba jednu časť, rúčka zostala doma (nachystaná na stole, hneď som vedel kde su nachystal a už nevložil do kufríku). No, aj som zabudol zahrešiť ... Ešteže hneď vedľa nás sedel Goldy ktorý mi svoju pájkovačku ochotne zapožičal. V XF-ke.je odídený vypínač, to tu namieste nevyriešim, XF-ka ide ku mne domov, LDW 2000 nemá zdroj takže si to beriem domov a skúsim to rozbehať tam. Čo ma mierne šokovalo bola základná doska Atari XF551 - žiadne chyby na nej, nie sú tam zdvojené označenia súčiastok, žiadne preškrabnutie plošného spoja, správne prepojenie typu procesoru - aspoň som mal na čo vyvaľovať oči. Goldy si na mňa nachystal špeciálnu pomstu - priniesol mi XC12-ku bez prívodného SIO kábliku, má to zabudované Turbo2000. No, to mám asi za to že nepríliš lichotivo píšem o kazeťákoch k Atari. Sealed Ale inak je to celkom zachovaný vrak.

Roman Fulek mi priniesol svoju krásnu robotu - urobil doštičku pre Quarter Meg rozšírenie počítača Atari 800XL na 256kb, t.j. vymeníte všetkých 8 čipov 4164 DRAM za 8x 41256 DRAM a máte 64kB + 192kB Ramdisk v režime Rambo XL (popísal som to v samostatnom článku - dajte si vyhľadaľ Quarter). Ďakujem ! Opakovane sme sa venovali vývoju novej základnej dosky pre Atari XF551 kde budú prevedené zásadné zmeny v napájaní a pridané fičúrky. Tak isto je vo vývoji aj verzia pre 3.5 FD mechaniku.

Obed, nasledovalo vŕtanie sa v Atari XF551, zase káva a o 14.30 sadám do auta a odchádzam na cestu, ktorá ma ešte viedla dosť mimo domova a ešte som si následne v aute dosť dlho posedel. Čiže po slovensky povedané akciu som opustil pred jej súťažnou časťou a aj v tomto čase (v nedeľu) ešte akcia trvá, výsledky budú uverejnené priamo na webovej stránke Foreveru.

Tento rok ľudí bolo hodne, naozaj hodne a poobede sála praskala vo švíkoch. Neduh z problémovým ubytovaním tvrdohlavo pretrváva, ľudia hľadajú ubytovanie mimo (trebárs v Trenčíne a okolí). Niekde je systémová chyba, ako som sa dozvedel z neoficiálnych kruhov tento rok naozaj hodne ľudí (viem presné číslo) prišlo o objednaný nocľah. To že si nocľach objednal aj nejaký zájazd je vec pekná, ale tak isto organizátor by mohol oznámiť že nevie zaručiť čo by zaručiť mal.

Problém s hlasite pustenou hudbou pretrváva, kvalita hudobnej produkcie je miestami desivá. Prebudené, orezané, ale tak to už na Foreveri býva, zvykajte si - aj na problémy s ubytovaním. Zameranie tohtoročnej akcie je myslím si jasné z úvodného obrázku. Akciu ako vždy viedol spíker Wotnau - s veľkým prehľadom. Priznám sa že program som až tak nesledoval pretože som vedel že sa dlho nezdržím a teda som chcel vybaviť čo najviac vecí.

Na akcii je množstvo ľudí, kopec známych a s tými má zmysel sa stretnúť a porozprávať - pre mňa je toto rozhodujúce a tie ostatné veci popri tom nejako zvyknem prežiť - pravdepodobne to takto cíti aj zúčastnená väčšina.    

____________________________________________________________

Vaše hodnotenie, Rate post:

Comments

3/22/2019 6:27:02 PM #

trackback

03_2019 Blog, Notes.

03_2019 Blog, Notes.

Igi blog |

4/6/2019 3:15:04 PM #

pingback

Pingback from atari.sk

Forever 2019 - Atari výsledky - aktualizácia 3 - ATARI.SK

atari.sk |

Comments are closed

Info o autorovi

Volám sa Igor Gramblička, bydlisko: Bratislava, Slovakia. Môj nick: Igi. Blog je o mojich záujmoch, predtým som pracoval ako IT špecialista na počítačové siete a redakčné systémy pre viaceré denníky - až som pred rokmi nakoniec v jednom z nich zakotvil a kde som to potiahol až do konca mojej profesnej kariéry.

Rok, mesiac, počet článkov: